В Регионална библиотека „Партений Павлович” е открита изложба живопис под надслов „От тук, от там, с България в сърцето”. Тя е дело на художници любители от школата по изобразително изкуство в град Дулово. Ръководителят на школата г-н Сечкин Хаджъсюлюш представи авторите на красивите картини и благодари на Библиотеката за предоставената възможност да запознаят силистренската общественост с творчеството си. Дамите, чиито творби участват в изложбата, са с различни професии – педагози, икономист, студент по медицина, а това, което ги обединява е любовта към изкуството.

1739283176256Г-жа Маргарита Георгиева, председател на НЧ ”Н. Й. Вапцаров – 1895” подари на РБ ”Партений Павлович” двутомната литературна антология „Поклон”, която включва творби на съвременни поети и прозаици от Силистренска, Добричка, Шуменска, Разградска и Търговищка област.

Директорът на библиотеката Галина Раева благодари за ценното дарение и пожела съвместните инициативи на РБ ”Партений Павлович” и НЧ ”Н. Й. Вапцаров – 1895” да продължат и в бъдеще.

В момента има 525  гости и няма потребители и в сайта

Този сайт използва бисквитки (cookies) за повишаване на ефективността си.